Personel Geçiş ve Turnike

Geçmişten günümüze kadar çok sayıda personele sahip kurumlar, personellerinin çalışma saatlerini, gelmediği ve izinli günlerini, gün içinde kaç saat çalıştığını, personelin belirttiği saat ve imza ile takip etmekteydi.

Bir başka uygulama ise bir yetkilinin kontrolünde personel giriş çıkış saatlerinin takip edilmesi sonucu aylık iş yükünün toplamdaki saati alınarak maaşların hesaplaması yapılmaktaydı.

Gelişen teknoloji ile birlikte manuel olarak yapılan bu işlemlere yaygın olarak kullanılan Geçiş Sistemlerinden olan Personel Takip Sistemi ile yazılım çözümleri üretilerek kurumlara ve işletmelere oldukça kolaylıklar sunulmuş olmaktadır.

Personel Devam Kontrol Sistemi ( PDKS ); fabrikalarda, firmalarda, şirketlerde ve ofislerde çalışma politikalarına göre personelin fazla mesai, eksik çalışma ve normal mesai gibi puantaj hesaplamasını yapılmasını sağlayan Pdks Cihazı yazılım çözümlerinin tümü olarak adlandırılmaktadır.

Firmamız Personel Takip Sistemleri konusunda tecrübeli teknik kadrosuyla alt yapı kurulumu, montaj, devreye alma ve bakım hizmetleri vermektedir.

Personel Takip Sistemi fiyatları ve özellikleri ürünlerin bileşenlerinin kalitesiyle doğru orantılıdır. Pdks sistemleri bileşenleri; donanım ve yazılım ürünleri olarak firmamız tarafından alanında güvenilirliği ve kalitesi kanıtlanmış tedarikçi firmalardan temin etmektedir.

Personel Takip Sistemi Fiyatları ve özellikleri bakımından itimat edebileceğiniz firmamız, Personel Kontrol Sistemi montajı konusunda da titizlikle çalışmaktadır.

Personel giriş çıkış takip sistemleri ile İşletmenizi bir adım öteye taşımak ve kurumsallığınıza katkı sağlamak için size en uygun teklifi alın!

PDKS ÇEŞİTLERİ NELERDİR?

Kartlı Geçiş Sistemleri
Şifreli Geçiş Sistemleri
Parmak İzli Personel Takip Sistemi
Yüz Tanıma Sistemleri
Personel Takip Sistemleri

Personel Devam Kontrol Sistemleri, kurumların güvenliğini korumak ve maksimum önlem almak açısından son yıllarda birçok kurumsal veya küçük ölçekli işletmeler tarafından tercih edilmektedir.

PDKS Sistemleri her işletme için uygun tasarlanmış bir yazılımdan ibaret olmaktadır. Bu sistemler küçük büyük her işletme sahibi tarafından kendi ekonomisi için zahmetsiz, güvenilir olması sebebi ile tercih edilmektedir.

Personel Kontrol Sistemleri yazılımı, kurumun isteği ve ihtiyacına göre Turnike Sistemi veya istenilen kapılara entegre edilen kart okuyucu, şifre okuyucu, parmak izi okuyucu veya yüz tanıma terminallerine kurulmaktadır. Bu şekilde uzak bilgisayarlardan takip ve raporlama analizleri yapılabilmektedir.

Personel Takip Sistemi eksik ve yanlış hesaplamaların önüne geçmektedir. Gerçek bilgiler ile hak edilen maaş bordro hesaplaması yapmaktadır. Personel hak ettiği ödemeyi eksiksiz alma imkanına sahip olmaktadır. İşveren için de yanlış hesaplamadan kaynaklanacak para kayıplarının önüne geçilmiş olarak doğru çalışma ortamı sağlanmış olacaktır.

PDKS içerisinde günümüzde en çok kullanılan sistemlerin Kartlı Geçiş Sistemleri, Şifreli Geçiş Sistemleri ve Parmak İzi Geçiş Sistemi olarak bilinmektedir. Kullanım yeri (hastane, okul, kurumsal şirket) ve kurumun büyüklüğü (personel sayısı) gibi kriterlere göre geçiş sistemi tercihiniz değişebilmektedir.

PDKS Yazılımları özellikle puantaj hazırlamak için oldukça önemli olmaktadır. Ayrıca büyük kurumsal şirketler kart tanımlamalarına çalışanın departmanını, servis bilgilerini, yıllık çalışma tablosunu ve puantaj tiplerini de işlemektedir. Böylece çalışanın tüm çalışma saatleri ve şirket içi hareketleri daha detaylı bir şekilde raporlanmış olmaktadır.

Kullanım şekillerine göre sıralanan Geçiş Kontrol Sistemleri kullanılarak belirli yerlere yerleştirilen okuyucu aracılığıyla personel giriş çıkış saatleri dijital ortama kaydedilmektedir. Böylece Personel Takip otomasyonu bu verileri unutmaya ve hataya yer vermeden hesaplar ve kayıt etmektedir. En önemli husus, parmak izi ve yüz insanları birbirinden ayıran en önemli özellik olmasıdır. Personel Devam Kontrol Sistemi ( PDKS ) sadece kartlı veya şifreli değildir, günümüzde biyometrik sistemlerde kullanılmaktadır.

AVANTAJLARI

* PDKS Sistemleri işletmeler de insan kaynakları departmanının iş yükünü hafifletmeyi ve olası insan hatalarını en aza indirgemeyi sağlamaktadır.
* Çalışanların haklarının daha kolay, daha dikkatli ve eksiksiz verilmesi için sistemli bir çalışma prensibi içinde hesaplanmasını sağlamaktadır.
* Personelin doğru ve eksiksiz bir şekilde belirlenmiş giriş çıkış saatleri ile hesaplanan çalışma saatlerine göre maaşı belirlenir.
* Personel Devam Kontrol Sistemiyazılım olarak okuyucu cihazlara kart yardımı ile saat, tarih ve dakika kaydetmektedir.
* Yazılım veri tabanına kaydedilen bilgilerle elde edilen veriler ile bordro yazılımı, maaşları belirlemek için amaçlanan tüm sistemli çalışma prensibini oluşturulabilmektedir.
* Doğru, kontrollü bir hesaplama ve personelin kart okutması, unutmaması ile de düzgün çalışma ortamı sağlanmaktadır.
* Kolay ve hızlı bir şekilde geçişleri kayıt altına alınarak personellerde disiplin ve düzeni sağlamaktadır.
* Yüksek hassasiyetle ve hızlı bir şekilde kullanıcı tanımlaması yapmaktadır.
* Yetkilendirme yapılarak sadece önceden belirli kişilerin belirli alanlara girebilmesine olanak sağlamaktadır.

PDKS Tercih Edilirken Nelere Dikkat Edilmeli?

PDKS; küçük, büyük veya orta büyüklükteki işletmeler için çalışan veriminin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gözler önüne seriyor. Çünkü çalışan veriminin artması için çalışan giriş ve çıkışlarının düzenli olarak yapılabilmesi ve nihayetinde bu sistemin kontrolü gerekiyor. Personel devam kontrol sistemi, tam olarak işletmeye ihtiyaç duyduğu bu noktada destek oluyor.

Personel takip sistemi ile işletmede işe giriş-çıkış saatlerinden vardiya saatlerine, fazla mesaiden eksik çalışmaya kadar birçok hesaplama kolaylıkla yapılabilir. PDKS programları sayesinde puantaj cetveli hazırlarken hatalı bilgi girişlerine engel olunarak yasal risk en aza indirilir. Ayrıca ihtiyaç duyulduğunda kısa sürede geri dönük verilere hemen ulaşılabildiği için puantaj takibi rahatlıkla ve pratik bir şekilde yapılabilir.

PDKS ve Turnike Sistemleri Nedir?

PDKS, personel devam kontrol sistemi kelimelerinin kısaltmasıdır. Personel takip sistemi, işletmelerin çalışan mesailerini kontrol etmesi amacıyla kullanılır. Kartlı geçiş, yüz tanıma, parmak izi okuma, turnike sistemi gibi PDKS cihazları ve personel takip yazılımları sayesinde çalışan takibi işletmeler tarafından kolaylıkla yapılır. Personel takip programının tercih edilme sebeplerinin başında manuel takibe göre daha kolay ve güvenilir olması gelir.

Personel Devam Kontrol Sistemleri İşletmelere Nasıl Fayda Sağlar?

İDENFİT PDKS MODÜLÜ

Personel devam kontrol sistemleri, çalışan ve ilgili denetçilerin kaydını tuttuğu için işe gelmeme veya geç gelme durumlarında çalışanların otomatik uyarılması büyük önem arz eder. Ayrıca izin durumlarında ya da vardiya değişikliklerinde çalışanların sistem üzerinden SMS ve e-posta ile uyarılma olanağı mevcut olabilir. Ayrıca PDKS ile çalışanların iş arkadaşları yerine işe saatli giriş yapmasının önüne de geçilmektedir.

İhtiyaçlara her anlamda cevap veren başarılı bir PDKS, personelin devamlılığının her yerden kontrol edilebiliyor olmasına bağlıdır. Çünkü çalışan gün içerisinde birden çok lokasyona giriş çıkış yapabilir ve sistemin bunun kontrolünü merkezi olarak sağlaması gerekir. Bu sebeple personel takip programı sayesinde mevcut yüklerin her birinden kolaylıkla kurtulabilir, manuel giriş yerine otomatik girişle kontrol daha hızlı sağlanabilir.

Personel takip sistemi tercih ederken dikkat edilmesi gereken bir diğer unsur; devamsızlık, giriş-çıkış takibi, bordro hesaplama gibi verilerde hataları en aza indiriyor olabilmesi. Çünkü başarılı PDKS, hata payını en aza indirerek çalışan takibini ve verimliliği maksimum seviye çıkarmaya yardımcı olmalıdır. Ayrıca çalışanların izin taleplerini personel takip cihazları üzerinden iletebiliyor olması da dikkat edilmesi gereken unsurlar arasındadır.

Idenfit personel devam kontrol sistemi sayesinde çalışan işe giriş-çıkış bilgilerini, mola kayıtlarını, izin, vardiya ve fazla mesailerini kolaylıkla kayıt altına alabilirsiniz. Dilediğiniz zaman PDKS rapor çıktıları alır, işletmeniz onay süreçlerini ve puantaj takibini sorunsuz şekilde yönetebilirsiniz. Bulut tabanlı PDKS hakkındaki blog yazımızı buradan okuyabilirsiniz.

PDKS Çeşitleri Nelerdir?

PDKS içerisinde personellerin giriş ve çıkışlarını takip edebilmek için birçok sistem mevcuttur. Bu sistemlerden bazıları; kartlı geçiş kontrol sistemi, yüz tanıma sistemi, parmak izi okuma sistemi, turnike geçiş sistemidir. Çoğu işletme uygun maliyetlere sahip olduğundan kartlı geçiş sistemini tercih eder. Çünkü yüz tanıma ve parmak izi okuma sistemleri görece yüksek bakım ve kurulum maliyetlerine sahiptir.

Personel takip sistemi avantajlarından faydalanabilmek için işletmeler öncelikle kendilerine uygun olan PDKS sistemini tercih etmelidir. Bu doğrultuda bakıldığında işletmelerin önceliği yüksek maliyetlerine rağmen biyometrik personel devam kontrol sistemidir. Çünkü kartlı geçiş kontrol sistemi başarılı olduğu kadar ne yazık ki suistimale de fazlasıyla müsaittir. Bu nedenle işletmeler parmak izi veya yüz tanıma ile kimlik tespitinde daha verimli sonuçlar elde eder.

PDKS & Turnike Sistemleri ve Sağladığı Avantajlar

*Gizlilik ve güvenliğin kritik önem taşıdığı noktalara izinsiz girişler denetlenir.
*Personel giriş ve çıkışlarının hızlı ve doğru yapılmasına yardımcı olur.
*Günlük personel listesini görebilmeyi, mesaiye geç gelen personelin ise raporlanmasını sağlar.
*İşletme verimliliği ve personel performansının artmasına katkı sağlar.
*İş akışını standart duruma getirdiği için hata payını azaltır.
*Çalışanların kendi sorumluluk ve görevlerini yönetmesine imkan verir.
*Kağıt ve evrak kullanımını azalttığı için çevre dostudur ve zamandan tasarruf etmenizi sağlar.
*Yalnızca bilgisayar üzerinden değil, telefon veya tablet üzerinden de personel takibi yapabilmenizi imkan verir.
*Puantaj cetveli hazırlık, imza ve işlenmesi süreçlerinde oluşan zaman kaybına engel olur.

Personel Takip Sistemi

Birincisi bilgisayara kurulan, personel bilgilerinin girildiği puantaj programı diğeri ise personelin kullandığı terminalden oluşan sistemlerdir. Personel takip sistemleri kartlı sistemler, parmak izi, yüz tanıma el tanıma, damar tanıma, iris tanıma gibi birçok seçeneği olan personele ait bilgiyi alıp puantaj programına ileten elektronik cihazdır.Personel takip sistemleri ve biyometrik terminalleri sadece giriş çıkış takibi yapılmasının yanı sıra Turnike sistemleri ibi makinalar üzerine monte edilerek de kullanılabilir.

Ayrıca bu Personel takip sistemleri ofislerde kapı açma, otoparklarda bariyer açma içinde kullanılabilinir. Personel takip sistemlerinin ekstra bir özelliği de işletmedeki zillere hâkim olmasıdır. Paydos ve işbaşı saatleri personel takip sisteminin terminaline girilir ve işletmede çalınması istenen saatlerde zilleri çaldırarak çalışan personelleri uyarır.

Geçiş kontrolünün yapılması gereken işletme yada kurumlarda personellerin kontrollü olarak geçiş yaptığı ve bu geçişlerin bilgisayar ortamında takip edilip raporlandığı sistemlerdir. Personel devam kontrol sistemleri küçük işletmelerden kobilere, fabrikalardan kurumlara kadar içerisinde insan olan her kuruluşta kullanılmaktadır. Personel takip sistemleri , parmak izi, kartlı geçiş, yüz tanıma yada farklı birçok biyometrik sistemle entegre çalışabilen bilgisayar yazımları ile birlikte ortak çalışan sistemlerdir. Bir personelin işe kaçta gelip kaçta çıktığını gösteren sistemlerden bordro programlarına crm ve erp yazılımlarına kadar birçok entegrasyon sağlayan bir sistem olarak her geçen gün geliştirilmektedir.

Personel devam kontrol sistemleri işveren ile çalışan arasında birnevi hakem rolü üstlenmektedir. Parametrelerin doğru girilmesi koşulu ile ne işverenin hakkı çalışana nede çalışanın hakkın işçiye geçmez. Sistemler bilgisayar kontrollü olduğu için hata payının olmadığı (parametreler doğru olduğu sürece) söylenebilir. Kuruluşların personel takibi için kullandıkları yazılımlar genellikle paket programlardır. Firmamız paket programların yanı sıra müşterilerine firmaya özel personel takibi yazılımlarıda sağlayabilmektedir. Paket programların yetersiz kaldığı yerlede kişiye özel değişikler yapılarak kuruluşun istediği yapı haline getirilerek sistem kullanım kolaylığı ve stabil bir çalışma yapısı sağlar.

Personel Takip Sistemi Nerelerde Kullanılır ?

Personel takip sistemlerinin kullanımı için genellikle personeli fazla olan yerlerin bu sisteme ihtiyacı olduğu düşünülsede aslında bu algı çokda doğru değildir. Birkaç personeli hatta 2 -3 personeli olan yerlerde kullanımı ilk telaffuz edildiğinde anlamsız olarak algılanabilir. Peki bir zincir mağaza düşünün , ülke genelinde 500 şubesinin olduğunu ve her şubesinde 2 kişinin çalıştığını. Bu şekilde olunca kullanımı biraz anlam kazanmaya başlamıştır. Peki zincir bir mağaza olmadığını düşünün ve yine 2 kişinin çalıştığı bir yer olsaydı ? ama firma sahibinin ayda bir uğradığı bir işletme?.

Personel takip sistemleri sadece personelin sabah kaç dakika geç kaldığı yada ne kadar eksik çalıştığını gösteren bir sistem değildir. İşletmedeki çalışma ortamını disipline etmenize yardımcı olur. ”Ahmet her gün 10 dk. geç geliyor kimse bişey demiyor o zaman bende sabahları 10 dakika geç gelsem bişey olmaz” düşüncesini personel takip sisteminden aldığınız raporlarla belgeleyerek önüne geçmenizi ve personellerin kendi aralarında birbirlerini kıyas etmelerini engellemeyi sağlar. Dolayısıyla küçük yada büyük hiç farketmez aktif çalışan, mesai harcayan insanın olduğu her yerde kullanılması doğaldır.

Elektronik kart basma saatleri yedek parça hizmetleri her model kart basma makinasi teknik servis hizmeti. şerit, personel kimlik arti, proximity art, mifare kart kart yazici ribon, ziyaretçi kart dolabı, kimlik kartı saklama dolabı, üye ve kimlik kartları imalatı burada satın almış olduğunuz her türlü zaman kontrol sistemlerinin tüm aksesuarlarını bizden temin edebilirsiniz. parmak izi okuyucu ile çalışa cihazların optik okuyucuları ile ilgili yedek parça hizmeti vermekteyiz

Personel Takip sistemi Yazılım ve donanım dan oluşan bir takip mekanizmasıdır. personel takip yazılımı bir çok özellikleri barındırmaktadır. Detaylı raporlar alınan bu programdan tüm personellerin günlük, haftalık, aylık olarak tüm giriş çıkışlarını ve maaş pusulasını ayrıntılı olarak alabilirsiniz. çeşitli modellerine göre Türkçe İngilizce ve diğer dilleri desteklemektedir. personel takip cihazları ise parmak izi. kartlı ve yüz tanıma olarak kullanılmaktadır. tüm cihazlar zil çaldırabilir turnike ve kapı açma özelliğine sahiptir.

Personel Takip sistemi nerelerde kullanılır

Personel Takip sistemi ile çalışan personellerinizin giriş çıkış saatlerini kontrol altına alabilirsiniz. Kullanmış olduğumuz personel takip terminaller her türlü ortam ve koşulda çalışabilecek özelliktedirler. personel takip yazılımı ile entegre çalışan bu cihazlar ile sınırsız personel takibi yapabilirsiniz. Maruzen Parmak izi tanıma sistemi fiyatı ile en çok tercih edilen personel takip sistemi cihazlarıdır.

Sizde personel takip sistemi için en iyi okuma kalitesine sahip maruzen parmak izi okuyuculu terminalleri kullanabilirsiniz. Personel takip sistemi cihazlarımızda kullanılan parmak izi okuyucu algoritması kesinlikle çizilmez ve aşınmaz bir yüzeye sahiptir. parmak okuyucu cihazlar Türkçe menülü ve Türkçe konuşma özelliğine sahiptirler bu parmak izi sistemleri TCP/IP network bağlantısı ile çalışmaktadırlar. Personel Takip sistemi cihazları için online alışveriş sitemiz, ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir