Akıllı Ev & Bina ve Otomasyon

Akıllı Bina Sistemleri günümüz çağında Nesnelerin İnterneti (IOT) kavramı altında dijital inovasyondaki en büyük adımlardan biridir. IOT terimi, birbirileri ile iletişim kurabilen cihazların olduğu evler için kullanılmaktadır. Akıllı evlerde aydınlatmadan perde yada panjurlara, ısıtmadan klimaya, kameralardan alarmlara, televizyonlardan hoparlörlere ve aklınıza gelen tüm eğlence sistemlerinin bütün bileşenleri birbirleri ile koordineli çalışırlar. Tüm bu sistemleri yaşam senaryoları ile karmaşıklıktan kurtararak, evinizde ki herhangi bir odadan ya da dünyanın herhangi bir yerinden telefonunuz, tabletiniz veya internet aracılığı ile uzaktan kontrol edebilirsiniz. Hatta sesli komut sistemleriyle yaşam alışkanlıklarınızı öğrenen bir ev dizayn edebilirsiniz.

Akıllı ev ürünlerinin sağladığı bir çok avantajı sebebiyle günümüzde yeni nesil binalar otomasyon sistemlerle donanmaya başlamışlardır. Ayrıca evinizin yapım aşamasında akıllı teknolojiler kullanmamanız bu keyfi yaşamanıza engel değildir. Gelişen teknoloji sayesinde sizlere sunacağımız kablosuz ürün çözümlerimiz ile evinizde bu keyfi doyasıya yaşayabilirsiniz.

Akıllı Ev Sistemleri Fiyat

Akıllı Ev Sistemlerinin fiyatı, kullanıcıların tercihleri doğrultusunda istek ve alışkanlıklarına aynı zaman da proje ihtiyaçlarına göre belirlenmektedir. Bir akıllı ev otomasyonunda kullanıcıya olmazsa olmaz çözümler mutlaka sunulmaktadır. Bunlardan başlıcaları aydınlatmaların kontrolü, perde/panjur gibi motorlu mekanizmaların kontrolü, iklimlendirme kontrolleri, kapı ile görüntülü görüşme ve alarm ile kamera kontrolleri mutlaka olması gereken kullanıcıya sunulan çözümlerdendir. Bu çözümler sayesinde kullanıcılarımız enerji ve iklimlendirme tasarrufu sağladığı gibi aynı zamanda yaşam alanlarında konfor ve teknolojiyi bir arada yaşamaktadırlar.

Profesyonel proje teklif ekiplerimiz ile siz değerli kullanıcılarımızın talepleri doğrultusunda proje çalışmalarımızı en ince ayrıntısına kadar gerçekleştirerek sizlere en optimum çözümleri sunmak için çalışıyoruz. Sizde projeniz ile ilgili fiyat almak istiyorsanız hemen aşağıdaki iletişim butonlarından bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Akıllı Ev Teknolojilerinin Hayatınıza Getireceği Kolaylıklar Nelerdir?

Akıllı Ev Sistemleri, teknolojinin artık hayatımızın her alanında kendini göstermesi ile geçmişte mümkün olmayan ve bu sebeple kullanamadığımız birçok imkandan faydalanmamamızı sağlar. Teknolojik işlevsellik ile lüksün bir araya gelmesi ile oluşan akıllı ev sistemleri ev/ofis hayatınızda lüks ve konforlu hayatın kapılarını sizlere sunmaktadır. Ayrıca, Akıllı ev teknolojilerinin gelişiminde yatan en önemli konu gizlilik ve mahremiyettir. Evlerinizde kullanılan bu ürünler sayesinde siz ve sevdikleriniz artık dahada güvende.

Akıllı Ev Sistemleri Mobil Uygulamadan Aydınlatma Kontrolü

Aydınlatma Otomasyonu
Akıllı ev sistemlerinin ana çözüm grubu olan aydınlatma grubu, ev, villa, ofis, otel gibi birçok projede kontrol edilen ürün grubudur. Aydınlatma kontrollerinde aç/kapa yada ışığın derecesini ayarlama gibi kontrolleri sağlayabilirsiniz. Ayrıca sunduğumuz KNX aydınlatma otomasyonu çözümleri DALİ aydınlatma protokolleri ve Tunable White driverları desteklemektedir. Tek bir tuş yardımıyla tüm aydınlatmalarınızı fiziksel anahtarlardan, cepten, tabletten hatta Siri, Alexa veya Google Home üzerinden sesli komutlarla kontrol ederek anın tadını çıkarabilirsiniz.

Akıllı Ev Sistemleri Perde Kontrolleri

Perde/Panjur Otomasyonu
Yaşam alanlarının olmazsa olmazı olan diğer bir bileşen grubu ise perdelerdir. Pencerelerinizde bulunan motorlu mekanizmalarınızı akıllı ev uygulamalarınızdan rahatça kontrol edebilirsiniz. Senaryolarınız sayesinde perdelerinizi istediğiniz saatte açabilir yada istediğiniz saatte kapatabilirsiniz. Sabahları doğal ışıkla uyanıp günün ilerleyen saatlerinde güneşliklerinizi otomatik olarak kapatmak veya yağmurlu günlerde panjurlarınızı otomatik olarak indirerek camlarınızın kirlenmesini önleyebilmek artık sizin için çok kolay.

Akıllı Ev Sistemleri İklimlendirme Otomasyonu

İklimlendirme Otomasyonu
Akıllı ev sistemlerinde kullanıcılar tarafından önem verilen en önemli ürün grubu ise iklimlendirme çözümleridir. İklimlendirme otomasyonu sayesinde bağımsız bölümlerinizin ısıtmasını ayrı ayrı istediğiniz derecede kontrol edebilirsiniz.

Sabahları sıcak geceleri ise serin bir oda sıcaklığı istiyorsanız KNX iklimlendirme otomasyonu ürünlerimizle tüm isteklerinizi karşılayabiliriz. Evden uzaktayken VRF, Split yada fancoil klimalarınızı yerden ısıtma yada peteklerinizi istediğiniz gibi kontrol edebilirsiniz.

Akıllı Ev Sistemleri Ses Sistemleri Kontrolü

Ses ve Görüntü Otomasyonu
Mekanlarınız da bulunan ses sistemi ürünlerini akıllı ev uygulamanıza entegre edebilir, Spotify, Tidal, TuneIn gibi uygulamalar üzerinden hoparlörlerinize ses aktarımı sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda Digiturk, Apple Tv, D Smart gibi görüntü receiverlarınızı sisteme bağlayabilir kumandalarını cepten, tabletten kontrol edebilirsiniz. Akıllı ve dokunmatik kumanda yardımıyla bir çok kumandanızı tek kumanda da birleştirebilir karmaşıklıkların önüne geçerek eğlencenize engel olarak şeyleri ortadan kaldırabilirsiniz.

Akıllı Ev Sistemleri Mobil Uygulama Güvenlik Kontrolü

Güvenlik Sistemi Çözümleri
Akıllı ev otomasyonuna entegre çalışan kamera ve alarm sistemleriyle tek bir uygulama altında mekanlarınızı kontrol altına alabilirsiniz. Sunduğumuz hırsız alarm sistemi çözümlerimizle daha tehditler oluşmadan caydırıcı senaryoları devreye alabilirsiniz. Sınır ihlali olduğunda evinizin aydınlatmalarını açıp kapayabilir yada müzik sisteminizi aniden devreye alabilirsiniz. Akıllı ev sistemleriyle entegre çalışan alarm ve kamera sistemi çözümleri sayesinde mekanlarınız artık daha fazla güvende.

Akıllı Ev Sistemleri Kapı İle Görüntülü Görüşme

Görüntülü İnterkom Kontrolü
Evlerinizde bulunan görüntülü interkom cihazlarıyla evdeyken veya dışarıdayken görüşebilirsiniz. Sunduğumuz cloud çözümleriyle evinizde olmasınız bile bahçe kapınızı cepten, tabletten açabilirsiniz. Yüz tanıma yada kartlı giriş yöntemleri ile kapınızı açabilir temas ortamını azaltabilirsiniz. Misafirlerinize tek girişlik QR kod üretebilir ve giriş çıkışlarınızı takip altına alabilirsiniz. Eviniz de olmasınız bile kargolarınızın geri dönmesine engel olabilir ve bir çok şeyden zaman kazanabilirsiniz.

Apple Homekit Akıllı Ev Sistemleri Entegrasyonu

Apple markasının kendi cihazları için sunmuş olduğu “Ev” uygulaması sayesinde evinizde bulunan bir çok ürün grubunu kontrol edebilirsiniz. Siri entegrasyonu sayesinde sesli komutlarınızla odanızın sıcaklığını ayarlarken senaryolarınızı çalıştırabilirsiniz. KNX otomasyon uygulamalarımızı Apple Homekit uygulamasına aktarırken Homekit logolu tüm cihazlarınızı da buraya tanımlayabilir kontrollerini kolaylaştırabilirsiniz. Apple “Ev” uygulamasına her geçen gün yeni geliştiricileri dahil ederek bu alanda çok önemli adımlar atmaktadır.

Sesli Komut Kontrolleri

Giderek artan sesli komut sistemleri akıllı evinize entegre bir şekilde çalışmaktadır. Mobil uygulamalarınızdan yaptığınız tüm işlemleri sesli komut sistemleriyle de yapabilme imkanı sağlıyoruz. Sesli komut sistemleri mekanlarınız da bulunan tüm otomasyon cihazlarının ne konumda olduğunu bilir ve sizden gelecek komutlara göre istenilen işlemleri yerine getirir. Örneğin eve yaklaşırken konumunuzu otomatik olarak algılar ve “Eve Giriş” senaryonuzu aktifleştirir.

Akıllı Ev Sistemleri Alexa Siri Google Home Kontrolleri

Dünya ‘nın önde gelen teknoloji firmaları olan Apple, Google ve Amazon sesli komut sistemlerinde yatırımlarını hızla devam ettirmektedir. Ülkemiz de aktif olarak kullanılan “Siri” ile Türkçe komutlarınızı rahatlıkla aktarabilir ve işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. “Google Home” uygulaması ise Türkiye ‘de yayına alınmış fakat geliştirmeleri hala devam etmektedir. “Amazon Alexa” uygulaması ise Türkiye uygulama marketlerine kapalı ve sadece İngilizce dil desteği ile devam etmektedir.

Hamam Sauna Kontrolü: Hamam ve Sauna gibi mekanlarınızın sıcaklık değerlerini telefonlarınız da görebilir, bunlara senaryo atamaları yaparak tek tuşla kontrollerini sağlayabilirsiniz.

Bahçe Sulama Kontrolü: Yağmurlu veya çim ‘in nemli olduğu günlerde bahçe sulama sisteminizi çalıştırmanıza gerek kalmaz ve zaman senaryoları ile sulama sisteminizi kontrol edebilirsiniz.

Elektrik, Su, Gaz Kontrolü: Evinizden uzaklaşıp tatile gittiğinizde veya bir seyahate gittiğiniz de elektriklerinizi kesebilir, su ve gazınızın elektronik vanasını mobil uygulamalarınız üzerinden kapatabilirsiniz.

Enerji Tasarrufu: Kullandığınız tüm ürünlerle uzun vadede enerji tasarrufu sağlayabilirsiniz. İstek ve alışkanlıklarınıza göre dizayn edilen sistemler önemli ölçüde enerji tasarrufu sağlamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir