Otopark Çözümleri

01.05.2021
13
Otopark Çözümleri

Otopark Çözümleri sistemi, otoparklardaki güvenliği sağlamak için kullanılan sistemlerdir. Bu sistemlerin kullanımları oldukça basittir. Otoparkların giriş ve çıkışlarına konumlandırılan bariyerler ile geçiş yapmak oldukça basittir. Günümüzde hemen hemen her otoparkta kullanılan otopark bariyerleri, güvenlik bir yana aynı zamanda sıralı geçişler için de vazgeçilmezdir. Bu sistemlerin kullanım alanları oldukça geniştir. Siteler, askeri alanlar, iş merkezleri, plazalar, holdingler, hava alanları gibi yerlerde bulunan tüm otoparklarda güvenle kullanılan otopark bariyerleri, yüz tanıma sistemleri, parmak izi cihazları ve kartlı geçiş kontrol terminalleri ile birlikte kullanılabilmektedir. Böylece geçişleri daha kolay olarak kontrol altına alabilmek her zaman mümkün olacaktır.

Otopark bariyerleri, farklı pek çok model ile karşımıza çıkmaktadır. Bu modellerin kol uzunlukları ve kollarının şekli farklılık göstermektedir. Buton kontrollü olarak çalışabilen bariyerler, tek veya çift butonlu olarak kontrol edilebilmektedir. Tek buton kontrolünde bariyer kolunun kapanabilmesi için butona basmak yeterlidir. Butona her basışta bir sonraki komuta geçilecektir. Çift buton kontrolünde ise bariyer kolunu açmak için farklı ve kapamak için farklı iki buton bulunmaktadır.

Otopark bariyerleri bir diğer avantajı ise bariyerlerin zaman kontrollü olabilmesidir. Zaman kontrolü sayesinde bariyer belirli bir süreye ayarlanarak o sürede kapanması sağlanabilmektedir. Ayrıca Avax otopark bariyerleri sensör kontrol özelliğine sahiptir. Sensör kontrolü sayesinde araçların geçişi sırasında araç kolu altında herhangi bir araç ya da cisim durması durumunda herhangi bir kontrol ünitesi tarafından bariyer tetiklense dahi kolun aşağı hareketi güvenlik sensörleri tarafında engellenecektir. Aracın geçişi tamamlandığında da sistemde hafızada bekletilmekte olan kapatma işlemine basitçe devam edilecektir.

Otopark bariyerleri sistemi mikroprosesör kontrollü olmaktadır. Elektronik devresi üzerinde tüm opsiyonel özelliklerin kullanıma hazırdır. Çevre bağlantıları yapılarak sistem her zaman masrafsızca geliştirilebilmektedir. Bariyerin üzerinde yer alan ikaz lambası, kolun aşağı ve yukarı hareketi esnasında yanıp sönmektedir. Bu işlem bariyerin geçişini çok daha kolay bir hale getirecektir. Otopark bariyerleri, müşteri isteklerine bağlı olarak kontrol edilme imkanına da sahiptir. İstenen besleme gerilimi şartları sağlanabilir.

Otopark Çözümleri

Özgün tasarımlı oluşu sayesinde iç ve dış mekanlar için dekoratif bir görünüm sunan otopark bariyerleri, 2 sene boyunca garantilidir. Bu bariyerleri kullanmak kadar kurulumları da bir o kadar basittir. Kurulumlar, montaj kiti vasıtası ile kolayca yapılabilecektir. Herhangi bir problem yaşanması durumunda da teknik servis ekibimiz tüm Türkiye dahilinde, Türki Cumhuriyetlerde ve balkanlarda kaliteli, kesintisiz ve hızlı bir şekilde destek verebilmektedir. Tüm bu özellikleri ile he açıdan satın alınması yararınıza olacak olan otopark bariyerleri kol uzunlukları da istediğiniz gibi ayarlanabilecektir. Yani otoparkınızın giriş alanının ne olduğunun pek bir önemi yoktur. Satın almak için yapmanız gereken tek şey sadece bizimle iletişime geçmek. Vakit kaybetmeden hemen şimdi bizi arayın!

Otopark bariyer sistemleri, otoparklarda güvenliği sağlamak amacıyla kullanılan sistemlerdir. Günümüzde hemen hemen her otoparkta bariyer sistemlerine rastlamaktayız. Güvenliğin yanı sıra araçların geçiş kontrolünü de sağlayan bariyer sistemleri, elektrostatik boyalı ya da paslanmaz çelik gövdeden oluşmaları ile iç ve dış tüm ortamlarda güvenle tercih edilmektedir. Üstelik bu bariyerlerin kol uzunlukları kullanacağınız alanın genişliğine göre değişiklik göstererek her ihtiyacınıza uygun bir çözüm sunmaktadır. Avax otopark bariyerleri ayrıca uzaktan kumanda ile kontrol edilmeleri ile kullanımda oldukça büyük kolaylıklar sağlıyor.

Avax otopark bariyerleri ile sitelerde, havaalanlarında, holdinglerde, iş merkezlerinde, plazalarda ve buna benzer her alanda yer alan otoparklarınızı güvenle koruyabilirsiniz. Üstelik Avax bariyerlerin zaman kontrolü özelliği ile bariyerin istediğiniz saatte açılmasını ya da istediğiniz saatte kapanmasını sağlayabilirsiniz. Avax bariyerleri ayrıca parmak izli, yüz taramalı ya da kartlı geçiş kontrol sistemleri ile birlikte kullanarak tetikleyebilirsiniz. Bu bariyerler, aracın geçişi esnasında bariyer kolu üzerinde durması durumunda hareket sensörünü engeller. Hiçbir uzaktan kumanda ile de kontrolü sağlanmaz.

Otopark Çözümleri

Araç geçişini tamamladığında ise bariyer kolu kapanma işlemine devam eder. Sensör kontrolü ile güvenliğin %100’e çıkarılmasını sağlayan bariyer sistemleri ile ayrıca acil alarm durumlarında otomatik olarak serbest geçiş modu mevcuttur. Yangın, deprem veya afet gibi alarm durumlarında bariyer koluna uzaktan kumanda ile tetik verilse dahi komut işlemez ve otomatik olarak serbest geçiş sağlanır. Kullanımları kadar kurulumları da oldukça basit olan Avax bariyerler, ikaz lambası ile bariyer kolunun aşağı ve yukarı hareketi esnasından sürekli olarak yanıp sönerek kullanıcısına bilgilendirme yapmaktadır. Müşterinin isteğine bağlı olarak bu bariyer sistemlerinde istenen besleme gerilimi şartlarını sağlayabilirsiniz. Farklı renk seçenekleri ile de dekoratif bir görünüm sunan bariyer sistemlerinin fiyatları, bariyerin modeline göre değişiklik göstermektedir.

Güvenliğinizi neden sadece güvenlik görevlinizin inisiyatifine bırakasanız ki? Hızlı, kaliteli ve sağlam otopark bariyerleri ile siz de her daim kontrol ve güven altında olacaksınız. Üstelik Avax bariyer fiyatları oldukça uygun olmasının yanı sıra firmamız Avax otopark bariyerleri Türkiye distribütörüdür. Tüm Türkiye ve Turki Cumhuriyetler dâhil, 16 ülkeye de Avax otopark bariyerleri satışı yapmakta ve satış sonrası hizmeti vermekteyiz. Siz de eğer güvenliğinizi arttırmak istiyorsanız alanında uzman ve profesyonel satış danışmanlarımızdan size özel, en uygun fiyat teklifini alın ve Avax otopark bariyerleri ile güvenliğin ve kontrolün tadını çıkarmaya başlayın!

Plaka tanıma sistemi konusundaki ihtiyaçlarınızın tümüne hizmet veriyoruz. Firmamız Çözüm Arge Plaka Tanıma Sistemi‘nin üreticisi ve marka sahibidir. Kuruluşumuz farklı alanlarda kullanılabilecek bu sistemleri sizlerle buluşturabilecek, bu konuda teknik destek sunabilecek donanıma sahiptir.

İhtiyaca özel çözümler sunan firmamız, ekonomik ve profesyonel set ile farklı bütçelere yönelik en iyi şekilde hizmet sunmaktadır. Otopark versiyonu, otoban versiyonu, site versiyonu gibi farklı versiyonlara kuruluşumuz aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

Plaka Tanıma Sistemi Nedir?

Plaka tanıma sistemi, araç giriş çıkışlarının kontrollü olarak yapıldığı alanlarda kullanılmaktadır. Araç plakaları okunarak çeşitli senaryolar işletilmektedir. İstenen senaryoya bağlı olarak donanım ve yazılım çeşitlendirilmektedir. Birçok alanda kullanımı mümkün olan sistemler özellikle hızlı ve güvenilir olması ile ön plana çıkmaktadır. Bu sistemler, konumlandırıldığı alanlara çok sayıda fayda sağlar.

Plaka Tanıma Sistemleri Nerede Kullanılır?

Kullanım alanları başlıca siteler, ücretli otoparklar ve otoyollardır. Bunun yanında üniversiteler, hastaneler, kamu binaları, askeri bölgeler, sınır ve gümrük alanları, araç muayene istasyonları, araç kantarları gibi birçok alanda da kullanımı mümkündür. Bu sistemler çok sayıda yerde güvenle kullanılabilir.

Plaka Tanıma Setleri

Plaka tanıma yazılımını geliştiren firmamız, farklı setler sunarak plaka tanıma setleri satışlarını yapmaktadır. Bu setler arasında, size uygun olanı tercih edebilirsiniz. Seçim konusunda kararsızsanız eğer, profesyonel destek için iletişim kanallarımız aracılığıyla bizlere ulaşabilirsiniz.

Plaka Tanıma Sistemi Nasıl Çalışır?

Plaka tanıma sistemi, bir görüntü kaynağından gelen resim bilgisinin bir plaka tanıma yazılımı vasıtası ile proses edilip içerisinden rakam ve harflerden oluşan plaka karakterlerinin ayrıştırılması işlemidir.

Görüntü kaynağı olarak kullanılan donanım ip kamera dediğimiz network tabanlı kameralardır. Senaryodaki rolü her saniyede aldığı 25Fps görüntüyü(saniyede 25 resim) anlık olarak yazılıma iletmektir. Yazılım buradaki görüntü analizini yani aldığı resimleri tarayıp içerinden plaka bilgisini çıkaran taraftır.

Bunların dışında, plakanın okunmasının ve sayısal bir veri haline getirilmesinden sonra çeşitli senaryolar işletilebilmektedir. Örneğin plaka kayıtlı ise bariyeri aç yada yasaklı bir plaka gelirse ilgili merciye bilgi ver gibi.

Plaka Tanıma Sisteminin Faydaları

*Giriş kartları ve bariyer kumandası kullanma zorunluluğunuz ortadan kalkar.
*Bariyer açma işlemi otomatik yapıldığı için giriş ve çıkışlardaki bekleme süreniz azalır.
*Giriş ve çıkışlardaki araç yoğunluğu, dolayısıyla trafik yoğunluğu minimuma iner.
*İçeri alınmış misafir ve yabancı araçları anında tespit edebilirsiniz
*İstediğiniz tarih ve zamana göre detaylı raporları, araçların fotoğraflarıyla birlikte görebilirsiniz.
*Raporları istenilen mail adreslerine otomatik olarak gönderebilirsiniz.

SEO

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.